„Kształcenie online jako ogólnodostępna forma podnoszenia kwalifikacji kadr turystycznych”

„Gmina Miłosław jako członek Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej zaprasza do wzięcia udziału w nowych szkoleniach realizowanych w formule online i udostępnionych na platformie szkolenia.wot.org.pl.

Projekt „Kształcenie online jako ogólnodostępna forma podnoszenia kwalifikacji kadr turystycznych” przygotowany i realizowany przez Wielkopolską Organizację Turystyczną,  został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu uczestnictwo w nim jest całkowicie bezpłatne.

Projekt składa się z dwóch komplementarnych modułów: kursy e-learningowe, dostępne na platformie szkoleniowej Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz transmitowane na żywo webinaria z udziałem uznanych ekspertów. Co najważniejsze, dostęp do każdego z nich jest otwarty i bezpłatny. Najwyższej klasy prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem, wiedzą, ale i praktycznymi wskazówkami. Staranny dobór treści gwarantuje, że będą one równie użyteczne dla małych rodzinnych firm turystycznych, jak i dla pracowników dużych sieci hotelowych.

E-learning dla każdego

Kursy w formie e-learningu, czyli interaktywne szkoleń, których tempo jest indywidualnie kontrolowane przez każdego użytkownika, są dostępne na stronie szkolenia.wot.org.pl. Aby wziąć w nich udział konieczna jest rejestracja (bezpłatna), a każdy uczestnik który ukończy kurs otrzyma imienny dyplom. Dostęp do nich będzie możliwy od 21 listopada. Przygotowane zostały cztery szkolenia, z których każde obejmuje część teoretyczną, ćwiczenia oraz test sprawdzający wiedzę:

1.Turysta z Europy Zachodniej: wpływ różnic kulturowych na realizację usług (opracowanie: Malwina Bakalarska)

2.Tworzenie treści w działaniach PR i promocji turystycznej (opracowanie: Piotr Kasperczak)

3.Finanse obiektów turystycznych (opracowanie: Tomasz Krzysztanowski)

4.Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach -niezbędnik specjalisty (opracowanie: Piotr Kasperczak)

Dodatkowo, na platformie szkoleniowej WOT cały czas dostępne są przygotowane wcześniej kursy z zakresu turystyki dostępnej i obsługi osób z niepełnosprawnościami.


Posłuchaj ekspertów

Za cykl branżowych webinariów odpowiedzialni są starannie dobrani eksperci związani z hotelarstwem i turystyką, którzy w ciągu 2-godzinnych spotkań podzielą się swoją fachową wiedzą i pomogą kształtować kompetencje uczestników szkolenia. Dzięki wykorzystaniu narzędzi do wideokonferencji udział w szkoleniu będzie możliwy z dowolnego miejsca. Więcej informacji na stronie wot.org.pl. Liczba miejsc na każdym szkoleniu jest ograniczona, dlatego nie należy zwlekać do samego końca. Na grudzień przygotowane zostały dwa webinaria:

  1. Rozwiązania proekologiczne w branży hotelarsko-gastronomicznej (7 grudnia, Daniel Heina)
  2. Jak utrzymać relacje biznesowe: jak dbać o przyszłe przychody hotelu (13 grudnia, Paweł Drozdowski)Webinaria będą transmitowane za pomocą narzędzia ClickMeeting, które zapewnia nie tylko doskonałą jakość połączenia, ale przede wszystkim możliwość interakcji z trenerem – poprzez zadawanie pytań lub branie udziału w głosowaniach na żywo. Udział w nich jest bezpłatny, niezbędna jest jedynie wcześniejsza rejestracja. Zarejestrować można się klikając w linki przy nazwie każdego szkolenia.”