Żłobek Słoneczna Polana dofinansowanie

 MAMY dofinansowanie na 1650000 PLN Od tych zer aż się w głowie kręci. Nie chcieliśmy zapeszać, stąd do tej pory nic nie  pisaliśmy. Ale… Znamy już wyniki najnowszej edycji programu MALUCH+! Gmina Miłosław z dofinansowaniem dwóch żłobków na łączną wartość ponad 1,65 mln zł!
– Do tej pory w Miłosławiu nie funkcjonował ani jeden żłobek publiczny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest taka potrzeba wśród mieszkańców. Jesteśmy Gminą, która aktywnie odpowiada na pojawiające się zapotrzebowanie, a nowe żłobki, przedszkole i klub seniora tylko to potwierdzają. Planów mamy dużo i zamierzamy konsekwentnie je realizować! – mówi Hubert Gruszczyński, Burmistrz Gminy Miłosław.
Żłobek Słoneczna Polana w Miłosławiu powstanie w zupełnie nowym budynku przy ul. Łąkowej 31. Oprócz miejsca dla 30 najmłodszych dzieci, w budynku znajdzie się także przestrzeń dla 100 przedszkolaków. Zaplanowano też budowę nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw.
– Połączenie żłobka i przedszkola w ramach jednej lokalizacji jest korzystne nie tylko ze względów finansowych. Części wspólne pozwalają zaoszczędzić metraż budynku i zaplanować więcej przestrzeni dla dzieci. Planując inwestycję zawsze staramy się dostosować ją optymalnie do potrzeb mieszkańców – żłobek i przedszkole w jednej lokalizacji znacznie ułatwi organizację dnia młodym rodzicom. – mówi Dominika Kusiak, Zastępca Dyrektora Działu Pozyskiwania Dotacji Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju.
Żłobek Radosna Kraina w Orzechowie przy ul. Klubowej 1 zostanie utworzony poprzez dobudowę nowego, piętrowego skrzydła do budynku biblioteki i świetlicy wiejskiej. Na parterze powstanie żłobek dla 30 maluchów, natomiast piętro zostanie zaadaptowane na Klub Seniora.
Żłobek w Miłosławiu przywita najmłodszych mieszkańców Gminy Miłosław we wrześniu 2021 roku, żłobek w Orzechowie – w styczniu 2022 roku. Pokaż mniej